حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نوشت افزار

//حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نوشت افزار
حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نوشت افزار۱۳۹۵/۸/۲۲ ۱۲:۴۳:۳۵

فروش لوازم التحریر forums انجمن مشاوره راه اندازی فروشگاه جدید نوشت افزار حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نوشت افزار

• نویسنده
    تعداد مطالب: 35

برای اطلاع از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه لوازم التحریر ، اطلاعات کامل فروشگاه از نظر متراژ ، موقعیت ، استیجاری یا مالک بودن را بفرمایید تا راهنمایی لازم صورت گیرد

• مشارکت کننده
    تعداد مطالب: 3

سلام خسته نباشید
    من میخوام تو بانه نوشت افزار بزنم. متراژ حدودا 15 متر استیجاری. نزدیک به مدارس ابتدایی و متوسطه.

• سرپرست کل

سرمایه مورد نیاز برای این متراژ حداقل 10 میلیون تومان است.
    البته سرمایه مورد نیاز بستگی به حجم کاری که میخواید انجام بدین هم داره ، مثلا اینکه شما بخوای لوازم تحریر عمومی و اصلی رو کار کنید یا وارد شاخه های تخصصی بشید فرق میکنه.
    به عنوان مثال لوازم اصلی و مورد نیاز معماری به تنهایی به مبلغی حدود 10 تا 15 میلیون تومان سرمایه نیاز داره.
    بهترین روش معمولا اینه که با تونع زیاد ولی حجم کم از کالاهای اصلی و فانتزی شروع بشه و در کنارش لوازم معماری ، نقاشی ، کتاب ، بازی فکری ، اسباب بازی و … هم به نسبت نیاز منطقه و علاقه فروشنده به کار اضافه بشه

در کل اینکه از ابتدا بخواید یه فروشگاه تخصصی در زمینه خاص مثلا نقاشی بزنید یه کم ریسکش بالاست و زمانی که میبره تا فروشگاه جا بیافته معمولا طولانیه

شاپ تحریر

• مشارکت کننده

خسته نباشید
    من میخوام از اول رو خود نوشت افزار تمرکز کنم . ولی نمیدونم باید از چه برند هایی شروع کنم. یا با چی شروع کنم بهتره؟ بعد با همون 15 میلیون میشه یه فروشگاه نسبتا کامل راه اندازی کرد؟

• سرپرست کل

ما یه لیستی تهیه کردیم که نیازهای اولیه نوشت افزار رو در حد نرمال جواب میده که شامل محصولات اصلی برندهای پر فروش به همراه لوازم اداری و مهد کودک و … هست.
    به عنوان مثال از فابر کاستل مداد رنگی ، پاک کن ، تراش مداد مشکی و قرمز توی این لیست قرار داده شده که هم پر فروش هست هم مشتری ها برای خرید دنبالش میان و دقیقا همون رو میخوان ( با تعداد کم در تنوع مناسب )
    اما بعد از شروع کار شما بر اساس سلیقه خودتون و نیازسنجی منطقه خودتون میتونید 5 مدل دیگه هم مداد رنگی یا تراش یا پاک کن به موجودی فروشگاهتون اضافه کنید.
    این لیست پیشنهادی ما حدود 8 میلیون تومان میشه با قیمتهایی که در داخل لیست هست ، شما میتونید از لیست بعضی کالاها رو کم یا حذف یا جابجا کنید و لیست نهایی رو باهاش شروع بکار کنید و با گذشت زمان و با توجه به درخواستهایی که از طرف مشتری هاتون میاد و همینطور میزان فروش اجناس فعلی ، سفارش های جدید بدین که کم کم به یه فروشگاه قوی تبدیل بشین.

با توجه به کالاهای ضروری که حدود 8 میلیون تومان میشه ، با 15 میلیون میشه فروشگاه خوبی رو با توجه به متراژ مغازه شما راه اندازی کرد اما مطمئنا برای کامل تر شدن ، از میزان فروشتون باید کالا تهیه کنید و به فروشگاه اضافه کنید که در آینده به شرایط ایده آل برسید

• مشارکت کننده
      تعداد مطالب: 1

با سلام
      امکانش هست که این لیست را برای من ارسال نمایید.
      با تشکر

• مشارکت کننده
    تعداد مطالب: 2

با عرض سلام از جزیره قشم شهر درگهان هستم میخاستم یک مغازه بین 20تا25متری اجاره کنم که از مرکز شهر و بازار دوره ولی مهد کودک و پیش دبستانی و دبستان توی اون قسمت شهر هستند. لطفن راهنماییم کنید ایا در چنین منطقه ی از شهر خوبه چنین کاسبی و چه مقدار ثرمایه و در چه مقطع و زمینه ای بهتره فعالیت داشته باشم .سپاس

• سرپرست کل

با سلام.
    اگر منطقه مسکونی باشه و تقریبا پر جمعیت برای اینکار خوبه ، الزاما نیازی نیست مرکز شهر باشید ، اما مهمه که مسیر رفت و آمد مردم اون مطقه یا شهرک باشه.
    به جیز هزینه های اجاره و قفسه بندی و … حداقل به 10 میلیون تومان سرمایه اولیه برای شروع کار نیاز دارید.
    از نظر متراژ هم سعی کنید فروشگاه بزرگتری اجاره کنید.

• مشارکت کننده

چه متراژی برای کار از مهد کودک تا متوسطه خوبه. ومیشه با ثرمایه 30تومان که کل وسایل از جعبه غذا گرفته وکیف وبازیهای فکری و اموزشی و نوشتاری و…ازمهد کودک تا متوسطه را تامین کرد .
    حدودن چه مقدار ثرمایه خوبه باشه . از راهنماییتون سپاس

• سرپرست کل

هرچقدر فضای فروشگاه بزرگ تر باشه ، برای این لوازم تحریر بهتره ، چون شما میتونید تنوع بالایی رو به اضافه محصولات فانتزی برای فروش داشته باشید که خیلی به بالا رفتن فروش شما کمک میکنه.
    ولی پیشنهاد ما حداقل فروشگاه 30 متری هستش.
    با سرمایه 30 تومان میتونید همه اقلام مورد نیاز مهد کودک ، لوازم ضروری نوشت افزار ، اداری و فانتزی رو داشته باشید ،
    هر چند در ادامه کار با توجه به مشتریان مختلفی که میتونید داشته باشید احتمال اضافه کردن شاخه های دیگه مثل : هنری ، کتاب ، کمک آموزشی و … هم خواهید داشت که با توجه به گردش مالی که از فروش محصولات دیگه به وجود میاد میتونید کم کم اجناس دیگه هم به موجودی تون اضافه کنید.
    بدیهی است اینکه شاخه های دیگه رو وارد بشید مستلزم اینه که تو اون زمینه مشتری داشته باشید ، مگرنه داشتن کالاهایی که قابلیت فروش نداره به نوعی خواب سرمایه و ضرر محسوب میشه.

موفق و پیروز باشید

• مشارکت کننده

سلام چندین سوال داشتم
    1 شما در حوزه کتاب های عمومی هم فعالیت دارین؟
    2 به نماینگی هاتون بنر ، تابلو و … به عنوان نمایندگی و برا تبلیغات داده میشود؟
    3 تضمین بهترین قیمت خرید و بهترین کیفیت وجود دارد؟
    4 نحوی خرید و سفارش به چه صورت است؟
    5 امکان ارسال پیش فاکتور به صورت فروش عمده و خرده فروشی برای نمایندگی ها وجود دارد؟

• سرپرست کل

سلام
    1- بله در زمینه کتاب های کمک درسی ، عمومی و کودک فعالیت میکنیم
    2- ما سعی میکنیم شرایط اخد نمایندگی ها ساده باشه که همکاران برای همکاری با ما مشکلی نداشته باشند ، به خصوص که در شروع کار هزینه کمتر و خرید منطقی تر که با نسبت فروش همخوانی داشته باشه برای فروشگاه ها بهتر خواهد بود.
    به همین دلیل در صورتی که بنر ، تابلو و … در اختیار نماینده قرار بدیم ، نماینده هم باید تعهدات متقابل مانند مشخص کردن حجم خرید معین در بازه های زمانی مشخص داشته باشه که قطعا در شروع کار این به ضرر شما خواهد بود
    ولی ما حمایت هایی شامل استند بعضی کالاها ( در صورت امکان ) ، تبلیغ نماینده های هر شهر در سایت و معرفی نماینده ها به مشتریان همان شهر را به عنوان پشتیبانی خواهیم داشت
    و البته در صورت تمایل خود شما مبنی بر تعهد میزان خرید مشخص ، امکان دادن بنر و تبلیغات هم میسر خواهد بود
    3- قیمت برندهای اصلی بر اساس لیست توزیع کالای برند در سارسر کشور خواهد بود ، کالاهای وارداتی هم چون توسط خود شرکت شاپ تحریر انجام می شود قطعا قیمت دست اول و بی رقیب می باشد
    4- برای ثبت سفارش یا شروع همکاری یا با توجه به لیست اقلام سفارش خود را ارسال می فرمایید و پس از آماده شدن کالاها و صدور فاکتور فروش نسبت به تسویه و ارسال کالا اقدام میگردد.
    یا اینکه در صورت عدم شناخت شما از محصولات ، لیست پیشنهادی ما که شامل لوازم اولیه و ضروری نوشت افزار میباشد ، به شما شما داده میشود که با تغییرات میتوانید لیست نهایی خود را سفارش دهید
    5- پیش فاکتور که خیر ، ولی لیست کامل بیشتر محصولات در کانال شاپ تحریر در دسترس هست

• مشارکت کننده

میزان سوددهی کتاب های عمومی (راونشناسی و فلسفه و ادبیات و …)به چه صورت هست؟

• سرپرست کل

بسته به حجم خرید شما بین 25 تا 40 درصد

• مشارکت کننده

با سلام یه مغازه ۲۵متری استیجاری کنار مدرسه ابتدایی گرفتم اگه امکانش هست یه پیش فاکتور از اقلام مورد نباز عمومی و اصلی با مبلغ تقریبی ۱۰ میلیون برام ایمیل کنین. با تشکر

• سرپرست کل

سلام
    بدلیل افزایش قیمت دلار و تاثیر احتمالی آن بر بازار لوازم التحریر ، اجازه بدین چند روز دیگه که التهاب کاذب بازار از بین رفت براتون ارسال میشه

• مشارکت کننده

سلام من مغازه لوازم التحریردارم میخواستم ببینم اگه خواستم ازاینجاجنس بخرم تخفیف دتردچنددرصدداره من مغازم اصغهان هست ممنون

• سرپرست کل

سلام ، قیمتهای محصولات لوازم تحریر تو دسته های مختلف تقسیم میشه
    . محصولات برندها طبق قیمت لیست سراسری توزیع میشه ،
    محصولات فانتزی توسط خود ما وارد میشه و قیمت دسته اول به همکار فروخته میشه ،
    بعضی محصولات تولید داخل هم مانند دفتر ، سر رسید و … هم به نسبت زمان خودش تخفیفات مربوطه از طریق کانال تلگرام شاپ تحریر اطلاع رسانی میشه

• مشارکت کننده

یه مغازه 64 متری کنار شش مدرسه ابتدایی راهنمایی و دبیرستان که پنج تاشون هم دو شیفته هستن و مغازه اجاره ای. میخواستم بدونم چقد سرمایه لازم دارم؟ ممنون

• سرپرست کل

سلام ، برای تجهیز کامل فروشگاه در شاخه های مختلف حداقل 50 میلیون تومان سرمایه میخواد
    ولی برای شروع و استارت اولیه با حدود بیست میلیون تومان میشه شروع کرد و با توجه به نیاز منطقه و دانش آموزان اون محدوده ، در زمینه هایی که مخاطب بیشتری داره یا کسری های فروشگاه افزایش سرمایه داد

• مشارکت کننده

با سلام بنده در اصفهان شهرستان فلاورجان میخام استارت ی مغازه نوشت افزار رو بزنم ک از نظر مکان بسیار مناسبه اطرافش کاملا مدرسه از دبستان تا دبیرستان هست و مغازه حدود 30 متر اجاره ایی هست میخاستم از نظر سرمایه اولیه راهنمایی کنید و همچنین بدونم ک برای شروع ب چ وسایلی نیاز و اگه امکانش هست ی لیست داشته باشم
    ممنون

• سرپرست کل

سلام
    برای شروع کار با حدود 10 تا 15 میلیون سرمایه میتونید کار رو شروع کنید ولی در فصل شروع مدارس به سرمایه بیشتری نیاز خواهید داشت
    برای اطلاع از موجودی کالاهای لوازم تحریر و دریافت لیست محصولات لطفا به کانال شاپ تحریر در تلگرام به آدرس زیر مراجعه فرمایید

@shoptahrir

یا به شماره 09107667606 در تلگرام پیام ارسال کنید تا لینک کانال برای شما ارسال شود

• مشارکت کننده

سلام من می خوام تو شهرم لوازم التحریر بفروشم به صورت عمده و جزیی چه کاری لازم است انجام دهم؟؟

• سرپرست کل

سلام
    از طریق تلگرام با شماره 09107667606 ارتباط برقرار نمایید
    لیست کالاهای درخواستی رو ارسال کنید یا اینکه راهنمایی انتخاب کالاهای ضروری از همون طریق بهتون داده میشه

• مشارکت کننده

با سلام یه مغازه ۲۵متری استیجاری کنار 2مدرسه ابتدایی و یه دبیرستان گرفتم اگه امکانش هست یه پیش فاکتور از اقلام مورد نباز عمومی و اصلی با مبلغ تقریبی 8 میلیون برام ایمیل کنین. با تشکر

• سرپرست کل

سلام براتون ارسال میشه ، البته از طریق کانال تلگرام هم میتونید لیست کالاهای جدید رو ملاحظه و انتخاب کنید

• سرپرست کل

همکارن محترم که قصد راه اندازی فروشگاه نوشت افزار را دارند ، برای آشنایی با بعضی نکات ضروری اولیه لطفا مقاله مرتبط با موضوع را در لینک زیر مطالعه بفرمایید

دلایل عدم موفقیت در راه اندازی فروشگاه های تازه تاسیس

• مشارکت کننده

سلام و وقت بخیر
    بنده در استان خوزستان شهرستان بهبهان مغازه حدود بیست متری دارم که در منطقه اداری و تقریبا آموزشی شهر می باشد تقریبا حدود 5 مدرسه در شعاع 1000 متری مغازه بنده قرار داره.
    1- چه میزان سرمایه جهت راه اندازی نوشت افزار نیاز است؟ ( در حال حاضر فقط نوشت افزار اداری و دانش آموزی و دانشجویی)
    2- ایا امکان داره لیست از اقلام اصلی به همراه قیمت همکار و فروش در اختیار من قرار دهید؟

• سرپرست کل

سلام

برای این متراژ فروشگاه در حالت عادی و شروع کار حدود 10 الی 15 میلیون سرمایه کافیه
    ولی در مواقع خاص مثل شروع فصل مدارس که حجم خرید بالا میره ممکنه نیاز به سرمایه بیشتری پیدا کنید

برای دریافت لیست قیمتها لطفا به کانال شاپ تحریر به آدرس زیر مراجعه کنید یا در تلگرام به این شماره پایم ارسال کنید
    @shoptahrir
    09107667606

• مشارکت کننده

سلام من میخوام توی اصفهان یه فروشگاه لوازم التحریر بزنم سه چهار تا مدرسه و یه هنرستان معماری کنارمون هست به نظر شما اگر با ۵۰ میلیون سرمایه برای جنس شروع کنم درامدش حدودا چقدرمیشه؟

• سرپرست کل

سلام ، سرمایه شما تو شروع ربطی به تخمین درآمد نداره
    درآمد حدودی شما بستگی به میزان فروش شما داره ، که فروش به خیلی آیتم های دیگه بستگی داره که سرمایه اولیه و نزدیک مدرسه بودن یکی از اونهاست
    ولی بطور کلی بخواین حساب کنید ، سال اول رو سود خوب حساب نکنید و فقط در حد شناخته شدن فروشگاه و جا انداختن لوازم تحریری تو منطقه باشید
    اما در سال های بعدی بصورت تصاعدی رشد میکنید و حدود 30 درصد از فروش که با توجه به رشد فروشگاه قابل توجه خواهد شد ، درآمد خواهید داشت

• مشارکت کننده

سلام وقت بخیر
    ممنون میشم درمورد هزینه های راه اندازی یه فروشگاه به متراژ 33 تا 60 متر رو برام بفرمایین دانشگاه و مدارس رو بشه ساپورت کرد

• سرپرست کل

سلام
    برای تجهیز فروشگاه 30 تا 60 متر ، بسته به این که بخواین چه شاخه هایی از لوازم تحریر رو کار کنین ، متفاوته
    مثلا اگر بخواین وارد لوازم هنری بصورت حرفه ای بشین فقط همین بخش حدود 20 میلیون هزینه میبره و اگر شاخه هایی مثل کتاب ، لوازم معماری ، بازی فکری ، لوازم تولد و فانتزی و اداری و … هم اضافه بشه به جز ملزومات روزمره تحریر به همین نسبت هزینه تجهیز فروشگاه بالا میره
    پیشنهاد ما اینه که معمولا برای شروع شاخه اصلی نوشت افزار با تعداد کم از شاخه های مورد نیاز با توجه به نیاز منطقه تهیه بشه و با توجه به احساس نیاز که از سمت مشتری ها به شما منتقل میشه سرمایه رو افزایش بدین و وارد شاخه های دیگه بشین

برای راه اندازی به این شکل در مجموع با حدود 20 تا 30 تومن میشه یه فروشگاه مناسب و خوب با تنوع نسبتا بالا ولی حجم کم کالا رو داشت

در یک جمله بجای اینکه شما تصمیم بگیرین از اول که چه شاخه هایی رو بصورت حرفه ای داشته باشین ، اجازه بدین گذشت زمان از طریق مشتری ها به شما بگه که چه بخش هایی مصرف کننده خوبی تو منطقه شما داره و بعد روی اون بخش ها سرمایه گذاری کنید

موفق و پیروز باشید

• مشارکت کننده

سلام خسته نباشید ببخشید من یک مغازه ۳۲۰ متری دارم میخواهم آن را به مغازه لوازم التحریری تبدیل کنم میخواهم در مغازه ام انواع و اقسام لوازم التحریر های مختلف با جنس و مارک و کیفیت های مختلف داشته باشم حوری که هیچ مشتری وقتی مراجعه کرد بر نگردد ((از شیر مرغ تا جان آدمیزاد داشته باشم )) میخواستم ببینم چقدر نیازود به سرمایه دارد ؟؟ بدون کتاب های درسی و کمک درسی چقدر سرمایه نیاز دارد ؟با کتاب های درسی و کمک درسی چقدر ؟

• سرپرست کل

سلام
    موقعیت فروشگاه شما چه جور جاییه؟
    داشتن از شیر مرغ تا جون آدمیزاد تو این صنف غیر ممکنه ، چون شما هر چقدر هم سعی کنید تکمیل باشید باز هم کالاهایی خواهند بود که ممکنه نداشته باشین یا اون مارک و برندی که مشتری با تنوع مربوطه نیاز داره نداشته باشین

ولی با این فرض که شما به جز کتاب بخواین همه بخش های تحریر شامل لوازم هنری ، معماری ، کادویی ، فانتزی ، اداری ، بازی فکری و لوازم تحریر عادی رو بصورت تقریبا تکمیل با توع خوب و تعداد مناسب داشته باشین حداقل به 100 الی 150 میلیون سرمایه نیاز خواهید داشت

هر چند فقط برای تجهیر فروشگاه به اقلام هنری بصورت حرفه ای حداقل به 50 میلیون سرمایه نیاز هست ، مبلغ بالا در حد نرمال و معمولی است

البته نظر ما این نیست که از اول با این مدل کار خودتون رو شروع کنید
    پیشنهاد ما این است که از محصولات اصلی و مورد نیاز لوازم تحریر بصورت کامل از برندهای اصلی و محصولات فانتزی و کاربردی تامین کالا کنید
    و از شاخه های دیگر مثل هنری و معماری و … در حدی که مشتری بدونه شما این اقلام رو دارید داشته باشید و در صوت نیاز منطقه به هر کدوم از شاخه ها افزایش تمرکز روی اون بخش داشته باشید

بدلیل اینکه ممکنه در محدوده شما محصولات هنری تقاضی بیشتری داشته باشه ولی لوازم معماری و خوشنویسی نه
    پس منطقی تر اینه که تمرکز سرمایه جانبی رو روی کالاهایی بزارین که مشتری بیشتری داره ، البته همونطور که عرض شد با حفظ موجودی کمتر از شاخه های دیگه که مشتری های اون بخش هم در حد کلی ساپورت بشن

با این شکل که عرض شد ، شما با حدود 70 الی 100 میلیون میتونید فروشگاه خوب و کاملی رو داشته باشین

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

سبد خرید شما خالی است